Pages

2011. október 21., péntek

Borough Market - London (2. rész)

Bejegyezte: Zizi dátum: 22:00 0 megjegyzés

Egy kis szombat kora reggeli piacozásra invitállak benneteket. Folytatódik a londoni Borough Market fotósorozat. Nem tudtam betelni a látvánnyal, így elég sok kép született. Imádtam ezt a helyet. Felkerült a piac toplistámra. Nektek melyik a kedvenc piacotok?


Ez a bácsi nagyon megfogott, így több kép is készült róla. Az első hátterében a Monmouth Cafe bejáratát láthatjátok, erről később fogok írni bővebben.










Gasztrobloggerek akcióban... :) Sokakat megihletett ez a paradicsom tömeg. Soha nem láttam még ennyiféle paradicsomot egy helyen: narancssárga, piros, világoszöld sötétzöld csíkokkal, sötétzöld, világoszöld, narancssárga zöld csíkokkal, fekete, koktél, nagy, ovális... hihetetlen mennyi fajta!








Sokféle ételt megkóstoltunk a piacon, így csak egy kis ebédet kaptunk be. Én a Veggie Table-t választottam, akik többnyire bio alapanyagokból készítenek egyszerű, friss és fantasztikus vegetáriánus, vegán ételeket: hamburgereket, salátákat, szószokat, kencéket, leveseket. Öt piacon vannak jelen Londonban, az egyik a Borough Market (a többi helyszínt megtaláljátok a weblapjukon).







Ezzel a felirattal búcsúzom a Borough Market-tól... Az biztos, hogy ezentúl akármikor megyek vissza Londonba, ezt a piacot soha nem fogom kihagyni a programjaimból!


Még többet a piacról:
Borough Market - London (1. rész)

Borough Market
8 Southwark Street
London
SE1 1TL
www.boroughmarket.co.uk

Nyitvatartás:
Csütörtökönként 11am - 5pm
Péntekenként 12 pm - 6pm
Szombatonként 8am - 5pm


2011. október 18., kedd

Karfiol, kakukkfű, zöld tea krémleves

Bejegyezte: Zizi dátum: 8:57 1 megjegyzés

Beköszöntött az ősz, újra itt a szívet-lelket melengető levesek ideje. Arra vágyom a legtöbbször, hogy a kanapén egy takaró alá kucorodjak, olvassak vagy megnézzek egy jó filmet, majd egyek valami finomat, melengetőt. Ti mivel űzitek el a hideget?


Eredetileg nem ez a recept jött volna most a blogra, de annyira jól sikerült és olyan finom lett, hogy nem várhattam vele, muszáj megosztanom veletek. A recept rafinériája a zöld tea, ami nem erőteljes ízű, de mégis más, mintha zöldség alaplével öntöttem volna fel a levest. A póréhagyma, fokhagyma és zeller megadja azt az ízt, amit egy alaplé adott volna. A citrom savanykássá és különlegessé teszi. Igazi ízkavalkád, pedig nem sok minden van benne.

Januárban raktam ki leves receptet utoljára... épp itt volt az ideje egy újnak!


Karfiol, kakukkfű, zöld tea krémleves

Hozzávalók 4 főre:
- 1 közepes fej karfiol, rózsáira szedve
- 1 póréhagyma fehér része, felkarikázva
- 3 gerezd fokhagyma, felaprítva
- 1/2 zellergumó, meghámozva, felkockázva
- 2 bögre víz
- 3 bögre zöld tea
- 3 ág kakkukfű
- 1 db citrom, frissen facsart leve
- só, frissen őrölt bors
- 2 evőkanál kókuszolaj vagy olívaolaj


Egy lábasban a két evőkanál kókuszolajon dinszteljük a póréhagymát és fokhagymát 5 percig. Adjuk hozzá a zellert és a karfiolt, öntsük rá a citromlevet és pároljuk még 3-5 percig, majd öntsük fel a vízzel és a zöld teával. A karfiol méretétől függően ügyeljünk rá, hogy a folyadék éppen, hogy ellepje a zöldségeket. Sózzuk, borsozzuk. Morzsoljuk le az ágról a kakukkfű leveleket és ezt is adjuk hozzá. Fedő alatt forraljuk fel, majd vegyük takarékra a lángot és főzzük addig, amíg a karfiol megpuhul (kb. 15-20 perc). Botmixerrel pürésítsük és tálaljuk melegen a levest. Locsoljunk egy kevés olívaolajat a tetejére.




2011. október 12., szerda

Borough Market - London (1. rész)

Bejegyezte: Zizi dátum: 21:15 9 megjegyzés

Augusztusban jártam Londonban a Food Blogger Connect-en (gasztroblogger konferencia) és természetesen jó pár gasztro programot beiktattam. Nem hagyhattam ki London leghíresebb piacát sem, a Borough Market-ot. Csak annyit, hogy csodálatos, gyönyörű, minden megkóstolható, jól szervezett mennyország. Ide mindenkinek el kell menni egyszer! Ha tehetném, mindennap kijárnék erre a piacra. Beszéljenek helyettem a képek (több sorozatban, mert olyan sok van belőle)...



















Folyt. köv!

Borough Market
8 Southwark Street
London
SE1 1TL
www.boroughmarket.co.uk

Nyitvatartás:
Csütörtökönként 11am - 5pm
Péntekenként 12 pm - 6pm
Szombatonként 8am - 5pm


2011. október 11., kedd

Sült kápia paprikás fusilli

Bejegyezte: Zizi dátum: 4:42 2 megjegyzés

Imádom a sült kápia paprikát. Meglocsolom olívaolajjal és így teszem a sütőbe. A végén a paprika íze összekeveredik az olívaolajjal és jól ki lehet tunkolni ropogós kenyér darabokkal. Mennyei falatok, ne hagyjátok ki!

Ezt a tésztát néhány hete főztem először. Találomra dobtam össze a hozzávalókat és nem akartam sokáig főzőcskézni. Salátára már nem volt időm, ezért, hogy valami nyers is legyen a tészta mellé, cukkinit aprítottam hozzá és ezt tettem a tetejére. A cukkini tiszta, édeskés íze jól passzol a paprikás, paradicsomos, fűszeres szószhoz. Második alkalommal a Budapest Vegan Club első összejövetelén főztük meg, persze ott kecskesajt nélkül. Mindenki imádta.


Sült kápia paprikás fusilli

Hozzávalók 4 főre:
- 500 g tészta (fusilli)
- 8 db piros kápia paprika
- 4 gerezd fokhagyma, szeletekre vágva
- 4 db paradicsom, gerezdekre vágva
- 6 levél bazsalikom
- 4 db bébi cukkini (vagy 2 db közepes, de a lényeg, hogy minél zsengébb legyen és még ne legyen magja, meg lehessen enni a közepét is), julienne-re vágva
- kecskesajt
- olívaolaj
- só, bors

A megmosott kápia paprikákat tegyük tepsibe, locsoljuk meg 2-3 evőkanál olívaolajjal és süssük 180 fokon kb. 15-20 percig, amíg a paprikák héja megfeketedik. Vegyük ki, hagyjuk kihűlni, majd hámozzuk le a fekete héjat, távolítsuk el a magokat és tegyük egy mélyebb tálba. 

Közben főzzük meg a tésztát sós vízben a tasakon található utasítás alapján. Amíg fő a tészta, adjuk a paprikához a fokhagyma szeleteket, a paradicsom gerezdeket, a bazsalikomot és 1 evőkanál olívaolajat. Sózzuk, borsozzuk, majd botmixerrel pürésítsük. Öntsük ezt a paprikás szószt a megfőtt, leszűrt tésztára. Keverjük jól össze. Adagoljuk tányérokba, helyezzünk a tetejére egy adag cukkinit és morzsoljunk rá kecskesajtot.


És plusz egy játék valamint egy ajándék kép... ennek semmi köze ehhez az ételhez. Egyik hétvégén fotóztam és nagyon megtetszett, ezért gondoltam, megosztom veletek is.

A játék pedig... egy kedves barátnőm írja a Juci útja blogot kalandos utazásairól csodás képekkel megspékelve. Nemrég csinált a blogjának Facebook oldalt. Ennek népszerűsítésére megkért, hogy a nyeremény egyik részét biztosítsam én. Belementem. :) Mivel most utazik Barcelonaba, ezért a nyeremény egy üveg onnan hozott Sangria lesz, valamint egy adag általam sütött Polvorones, spanyol, omlós mandulás keksz. A játék részleteit megtaláljátok Juci blogján. Remélem sokan indultok a nyereményért! :)


2011. október 21., péntek

Borough Market - London (2. rész)


Egy kis szombat kora reggeli piacozásra invitállak benneteket. Folytatódik a londoni Borough Market fotósorozat. Nem tudtam betelni a látvánnyal, így elég sok kép született. Imádtam ezt a helyet. Felkerült a piac toplistámra. Nektek melyik a kedvenc piacotok?


Ez a bácsi nagyon megfogott, így több kép is készült róla. Az első hátterében a Monmouth Cafe bejáratát láthatjátok, erről később fogok írni bővebben.










Gasztrobloggerek akcióban... :) Sokakat megihletett ez a paradicsom tömeg. Soha nem láttam még ennyiféle paradicsomot egy helyen: narancssárga, piros, világoszöld sötétzöld csíkokkal, sötétzöld, világoszöld, narancssárga zöld csíkokkal, fekete, koktél, nagy, ovális... hihetetlen mennyi fajta!








Sokféle ételt megkóstoltunk a piacon, így csak egy kis ebédet kaptunk be. Én a Veggie Table-t választottam, akik többnyire bio alapanyagokból készítenek egyszerű, friss és fantasztikus vegetáriánus, vegán ételeket: hamburgereket, salátákat, szószokat, kencéket, leveseket. Öt piacon vannak jelen Londonban, az egyik a Borough Market (a többi helyszínt megtaláljátok a weblapjukon).







Ezzel a felirattal búcsúzom a Borough Market-tól... Az biztos, hogy ezentúl akármikor megyek vissza Londonba, ezt a piacot soha nem fogom kihagyni a programjaimból!


Még többet a piacról:
Borough Market - London (1. rész)

Borough Market
8 Southwark Street
London
SE1 1TL
www.boroughmarket.co.uk

Nyitvatartás:
Csütörtökönként 11am - 5pm
Péntekenként 12 pm - 6pm
Szombatonként 8am - 5pm


2011. október 18., kedd

Karfiol, kakukkfű, zöld tea krémleves


Beköszöntött az ősz, újra itt a szívet-lelket melengető levesek ideje. Arra vágyom a legtöbbször, hogy a kanapén egy takaró alá kucorodjak, olvassak vagy megnézzek egy jó filmet, majd egyek valami finomat, melengetőt. Ti mivel űzitek el a hideget?


Eredetileg nem ez a recept jött volna most a blogra, de annyira jól sikerült és olyan finom lett, hogy nem várhattam vele, muszáj megosztanom veletek. A recept rafinériája a zöld tea, ami nem erőteljes ízű, de mégis más, mintha zöldség alaplével öntöttem volna fel a levest. A póréhagyma, fokhagyma és zeller megadja azt az ízt, amit egy alaplé adott volna. A citrom savanykássá és különlegessé teszi. Igazi ízkavalkád, pedig nem sok minden van benne.

Januárban raktam ki leves receptet utoljára... épp itt volt az ideje egy újnak!


Karfiol, kakukkfű, zöld tea krémleves

Hozzávalók 4 főre:
- 1 közepes fej karfiol, rózsáira szedve
- 1 póréhagyma fehér része, felkarikázva
- 3 gerezd fokhagyma, felaprítva
- 1/2 zellergumó, meghámozva, felkockázva
- 2 bögre víz
- 3 bögre zöld tea
- 3 ág kakkukfű
- 1 db citrom, frissen facsart leve
- só, frissen őrölt bors
- 2 evőkanál kókuszolaj vagy olívaolaj


Egy lábasban a két evőkanál kókuszolajon dinszteljük a póréhagymát és fokhagymát 5 percig. Adjuk hozzá a zellert és a karfiolt, öntsük rá a citromlevet és pároljuk még 3-5 percig, majd öntsük fel a vízzel és a zöld teával. A karfiol méretétől függően ügyeljünk rá, hogy a folyadék éppen, hogy ellepje a zöldségeket. Sózzuk, borsozzuk. Morzsoljuk le az ágról a kakukkfű leveleket és ezt is adjuk hozzá. Fedő alatt forraljuk fel, majd vegyük takarékra a lángot és főzzük addig, amíg a karfiol megpuhul (kb. 15-20 perc). Botmixerrel pürésítsük és tálaljuk melegen a levest. Locsoljunk egy kevés olívaolajat a tetejére.




2011. október 12., szerda

Borough Market - London (1. rész)


Augusztusban jártam Londonban a Food Blogger Connect-en (gasztroblogger konferencia) és természetesen jó pár gasztro programot beiktattam. Nem hagyhattam ki London leghíresebb piacát sem, a Borough Market-ot. Csak annyit, hogy csodálatos, gyönyörű, minden megkóstolható, jól szervezett mennyország. Ide mindenkinek el kell menni egyszer! Ha tehetném, mindennap kijárnék erre a piacra. Beszéljenek helyettem a képek (több sorozatban, mert olyan sok van belőle)...



















Folyt. köv!

Borough Market
8 Southwark Street
London
SE1 1TL
www.boroughmarket.co.uk

Nyitvatartás:
Csütörtökönként 11am - 5pm
Péntekenként 12 pm - 6pm
Szombatonként 8am - 5pm


2011. október 11., kedd

Sült kápia paprikás fusilli


Imádom a sült kápia paprikát. Meglocsolom olívaolajjal és így teszem a sütőbe. A végén a paprika íze összekeveredik az olívaolajjal és jól ki lehet tunkolni ropogós kenyér darabokkal. Mennyei falatok, ne hagyjátok ki!

Ezt a tésztát néhány hete főztem először. Találomra dobtam össze a hozzávalókat és nem akartam sokáig főzőcskézni. Salátára már nem volt időm, ezért, hogy valami nyers is legyen a tészta mellé, cukkinit aprítottam hozzá és ezt tettem a tetejére. A cukkini tiszta, édeskés íze jól passzol a paprikás, paradicsomos, fűszeres szószhoz. Második alkalommal a Budapest Vegan Club első összejövetelén főztük meg, persze ott kecskesajt nélkül. Mindenki imádta.


Sült kápia paprikás fusilli

Hozzávalók 4 főre:
- 500 g tészta (fusilli)
- 8 db piros kápia paprika
- 4 gerezd fokhagyma, szeletekre vágva
- 4 db paradicsom, gerezdekre vágva
- 6 levél bazsalikom
- 4 db bébi cukkini (vagy 2 db közepes, de a lényeg, hogy minél zsengébb legyen és még ne legyen magja, meg lehessen enni a közepét is), julienne-re vágva
- kecskesajt
- olívaolaj
- só, bors

A megmosott kápia paprikákat tegyük tepsibe, locsoljuk meg 2-3 evőkanál olívaolajjal és süssük 180 fokon kb. 15-20 percig, amíg a paprikák héja megfeketedik. Vegyük ki, hagyjuk kihűlni, majd hámozzuk le a fekete héjat, távolítsuk el a magokat és tegyük egy mélyebb tálba. 

Közben főzzük meg a tésztát sós vízben a tasakon található utasítás alapján. Amíg fő a tészta, adjuk a paprikához a fokhagyma szeleteket, a paradicsom gerezdeket, a bazsalikomot és 1 evőkanál olívaolajat. Sózzuk, borsozzuk, majd botmixerrel pürésítsük. Öntsük ezt a paprikás szószt a megfőtt, leszűrt tésztára. Keverjük jól össze. Adagoljuk tányérokba, helyezzünk a tetejére egy adag cukkinit és morzsoljunk rá kecskesajtot.


És plusz egy játék valamint egy ajándék kép... ennek semmi köze ehhez az ételhez. Egyik hétvégén fotóztam és nagyon megtetszett, ezért gondoltam, megosztom veletek is.

A játék pedig... egy kedves barátnőm írja a Juci útja blogot kalandos utazásairól csodás képekkel megspékelve. Nemrég csinált a blogjának Facebook oldalt. Ennek népszerűsítésére megkért, hogy a nyeremény egyik részét biztosítsam én. Belementem. :) Mivel most utazik Barcelonaba, ezért a nyeremény egy üveg onnan hozott Sangria lesz, valamint egy adag általam sütött Polvorones, spanyol, omlós mandulás keksz. A játék részleteit megtaláljátok Juci blogján. Remélem sokan indultok a nyereményért! :)


 

Zizi próba Copyright © 2009 Girl Music is Designed by Ipietoon Sponsored by Emocutez